Vəkillər Kollegiyasının Aparat rəhbəri Bayram Orucov Yüksəlişin müsabiqəsinin qalibi oldu
Qürur hissi ilə bildiririk ki, Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyasının Aparat rəhbəri Bayram Orucov Yüksəliş müsabiqəsinin qalibi oldu!
13 474 namizədin qatıldığı bu müsabiqə 5 müxtəlif mərhələdən ibarətdir və bu mərhələlərin hər birini uğurla keçən 22 nəfər qalib ola bilib.
Xüsusilə qeyd olunmalıdır ki, qaliblər arasında yeganə hüquqşünas Bayram Orucovdur.
O, həmçinin, “sosial məsuliyyət” kompetensiyası üzrə ən yüksək göstəriciyə malik iştirakçı seçilib.
Bu qalibiyyət münasibətilə Bayram Orucovu təbrik edir və fəaliyyətində hər zaman uğurlar arzulayırıq!
Məlumat üçün bildiririk ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 26 iyul 2019-cu il tarixində imzaladığı Sərəncamla təsis olunan Yüksəliş müsabiqəsinin əsas məqsədi intellektual səviyyəsi və idarəçilik keyfiyyətləri yüksək olan perspektiv rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsini, dəstəklənməsini və ölkədə kadr ehtiyatı bankının yaradılmasını təmin etməkdən ibarətdir.
Müsabiqənin mərhələləri sırasına isə, namizədin tələbələrə cavab verməsini yoxlayan qeydiyyat mərhələsi, ümumi biliklər üzrə imtahan (test bloku), qabiliyyət üzrə imtahan (məntiq-abstrakt düşüncə, riyazi-rəqəmsal hesablamalarla, o cümlədən, verbal məlumatlarla işləmək bacarığı), idarəetmə bacarıqları üzrə əyani imtahan, idarəetmə bacarıqları üzrə 2 tam gün yarımfinal və 2 tam gün final mərhələləri (müxtəlif ixtisas-sahələr üzrə keyslər) daxildir.

Bayram Orujov, Head of the Administrative Office of the Azerbaijani Bar Association, won the “Yüksəliş” (ascension) nationwide leadership competition in Azerbaijan!
19 July 2023    3902 share share
We have been privileged to announce that Bayram Orujov, Head of the Administrative Office of the Azerbaijani Bar Association, won the “Yüksəliş” (ascension) nationwide leadership competition in Azerbaijan!
13,474 candidates participated in this competition, which consisted of 5 different stages, and 22 people who successfully passed each of these stages became winners.
It is noteworthy that Bayram Orujov is the only lawyer among the winners.
He was also selected as the participant who attained the highest score on the "social responsibility" competency.
Congratulations are extended to Bayram Orujov for this notable achievement, accompanied by our sincerest wishes for ongoing success in his endeavor.
For your information, we inform you that the main purpose of the “Yüksəliş” (ascension) nationwide leadership competition, established under the Decree signed by the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev on July 26, 2019, is to identify and support promising leaders with a high intellectual level and managerial qualities, as well as create a bank of personnel resources in the country.
The stages of the competition include a registration that checks the candidate's response to the requirements, a general knowledge exam, an aptitude (ability) exam (ability to work with logical-abstract thinking, mathematical-numerical calculations, including verbal information), a visual exam on management skills, 2 full-day semi-finals and 2 full-day final stages on leadership abilities (cases in various specialties).