25 oktyabr - Avropa Ədalət Günü (Avropa Vəkillər Günü) münasibətilə hər il Azərbaycan Respublikasının Vəkillər Kollegiyası (ARVK) müxtəlif aksiyalar həyata keçirir.
Beynəlxalq sahədəki uğurların davamı olaraq, Avropa Vəkillər Kollegiyaları və Hüquq Cəmiyyətləri Şurasına (CCBE), Avropa Vəkillər Kollegiyaları Federasiyasına (FBE) və digər beynəlxalq təşkilatlara üzv qəbul olunan ARVK tərəfindən bu əlamətdar gündə öz avropalı həmkarları ilə həmrəylik çərçivəsində respublika üzrə ödənişsiz hüquqi yardım aksiyaları təşkil edilib.
Belə ki, “Pro Bono” Vəkil Bürosu, Bakı şəhəri 5 saylı Vəkil Bürosu, Şəki Regional Vəkil Bürosu və Naxçıvan Respublikasının Vəkillər Kollegiyası tərəfindən “Açıq qapı günü” həyata keçirilib və vətəndaşlara ödənişsiz hüquqi yardım göstərilib.
Aksiyalar çərçivəsində ümumilikdə 46 nəfər vətəndaşa ödənişsiz hüquqi yardım görstərilib, hüquqi məsləhətlər verilib, həmçinin müvafiq yazılı ərizələr tərtib edilib.

Free legal aid provided to citizens on the occasion of the European Lawyers’ Day
October 25th - European Day of Justice and European Lawyers’ Day is celebrated annually in connection with various actions organised by the Azerbaijani Bar Association (ABA).
As a continuation of international success, ABA, a member of the Council of Bars and Law Societies of Europe (CCBE), the European Bars Federation (FBE), and other international organisations, has organised free legal aid campaigns on a national scale in collaboration with their European counterparts on this significant day.
Specifically, the "Pro Bono" Law Office, Law Office No. 5, Sheki Regional Law Office, and the Bar Association of the Nakhchivan Autonomous  Republic organised an "Open Door Day" and provided free legal aid to citizens.
Within the framework of these campaigns, a total of 46 citizens received free legal aid, legal consultations were given, and the necessary written statements were prepared