“Dövlət Bayrağı günü” münasibətilə Siyəzən rayonunda vətəndaşlara pulsuz hüquqi yardım göstərilmişdir
08 noyabr 2018    3384 share share
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 22 fevral 2018-ci il tarixli “Azərbaycan Respublikasında vəkilliyin inkişafı ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” Sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikasının Vəkillər Kollegiyasına hüquqi məsləhətə ehtiyacı olan aztəminatlı şəxslər üçün pulsuz hüquqi xidmətlər göstərilməsinin təşkil edilməsi tövsiyə edilmişdir.
Göstərilən tövsiyənin icrası ilə bağlı, habelə “Dövlət Bayrağı günü” münasibətilə həyata keçirilən tədbirlərin davamı olaraq noyabr ayının 8-də Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyasının təşəbbüsü ilə Siyəzən rayonunda aztəminatlı əhaliyə ödənişsiz hüquqi yardım göstərilmişdir.
Heydər Əliyev adına mərkəzdə vətəndaşları qəbul edən Vəkillər Kollegiyasının bir qrup üzvləri 20-dən çox vətəndaşa müxtəlif növ hüquqi yardım göstərmiş, onların problemləri ilə tanış olmuş, müvafiq məsləhətlər vermiş, həmin məsələlərlə bağlı müxtəlif dövlət və qeyri-dövlət qurumlarına ərizə və şikayətlər yazmışlar.
Qeyd etmək lazımdır ki, tədbirdə Siyəzən rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı A.Hüseynov, Siyəzən rayon prokuroru vəzifəsini icra edən M.Kazımov, Siyəzən rayon Məhkəməsinin sədri B.Ələkbərov, Siyəzən rayon Polis Şöbəsinin rəsi V.Vəlimətov, o cümlədən Vəkillər Kollegiyasının sədr müavini P.Ələkbərov da iştirak etmiş, vətəndaşların problemləri ilə maraqlanmışlar.

Needy people have been provided with pro bono services in Siyazan district on State Flag Day
By the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan "On Additional Measures Related to the Advancement of Advocacy in the Republic of Azerbaijan", dated February 22, 2018, the Azerbaijani Bar Association was recommended to provide pro bono services for needy people.
As a per implementation of the above-mentioned recommendation, as well as on the occasion of the "State Flag Day", on November 8, pro bono services were rendered to low-income population in Siyazan district upon the initiative of the Bar Association of Azerbaijan Republic.
A group of members of the Bar Association provided various types of legal assistance to more than 20 citizens, provided relevant advice, filed petitions and complaints to various state and non-governmental organizations.
Mayor of Siyazan District A.Huseynov, Siyazan district prosecutor M.Kazimov, chairman of the Siyazan District Court B.Alekberov, chief of the Siyazan District Police Department V.Valimatov, as well as Deputy Chairman of the Bar Association P. Alakbarov also took part in the event and got acquainted with the problems of citizens.
The Azerbaijani Bar Association is planning to organize such events in other regions of the Republic in the future.