Hacıqabul rayonunda vətəndaşlara pulsuz hüquqi yardım göstərilmişdir
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 22 fevral 2018-ci il tarixli “Azərbaycan Respublikasında vəkilliyin inkişafı ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” Sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikasının Vəkillər Kollegiyasına hüquqi məsləhətə ehtiyacı olan aztəminatlı şəxslər üçün pulsuz hüquqi xidmətlər göstərilməsinin təşkil edilməsi tövsiyə edilmişdir.
Göstərilən tövsiyənin icrası ilə bağl,həyata keçirilən tədbirlərin davamı olaraq noyabr ayının 10-da Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyasının təşəbbüsü ilə Hacıqabul rayonunda aztəminatlı əhaliyə ödənişsiz hüquqi yardım göstərilmişdir.
Heydər Əliyev adına mərkəzdə vətəndaşları qəbul edən Vəkillər Kollegiyasının bir qrup üzvləri 10-dan çox vətəndaşa müxtəlif növ hüquqi yardım göstərmiş, onların problemləri ilə tanış olmuş, müvafiq məsləhətlər vermiş, həmin məsələlərlə bağlı müxtəlif dövlət və qeyri-dövlət qurumlarına ərizə və şikayətlər yazmışlar.

Needy people have been provided with pro bono services in Hajigabul district
By the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan "On Additional Measures Related to the Advancement of Advocacy in the Republic of Azerbaijan", dated February 22, 2018, the Azerbaijani Bar Association was recommended to provide pro bono services for needy people.
As a per implementation of the above-mentioned recommendation, on November 10, pro bono services were rendered to low-income population in Hajigsbul district upon the initiative of the Bar Association of Azerbaijan Republic.
A group of members of the Bar Association provided various types of legal assistance to more than 10 citizens, provided relevant advice, filed petitions and complaints to various state and non-governmental organizations.
The Azerbaijani Bar Association is planning to organize such events in other regions of the Republic in the future.