MEKSİKANIN AZƏRBAYCANDAKI SƏFİRİ VƏKİLLƏR KOLLEGİYASINI ZİYARƏT ETMİŞDİR
Bu gün Meksikanın Azərbaycan Respublikasındakı səfiri cənab Rodriqo Labardini Vəkillər Kollegiyasının Rəyasət Heyətini ziyarət etmişdir.
Qonaq Vəkillər Kollegiyasının sədri Anar Bağırov tərəfindən qəbul edilmiş, səfirə son dövlər ölkəmizdə vəkillərin sayının artım dinamikası, gənc hüquqşünasların vəkilliyə cəlb edilməsi, vəkil peşəsinin inkişaf etdirilməsi perspektivləri barədə məlumat verilmiş, habelə Meksika-Azərbaycan vəkilləri arasında müxtəlif təlimlər, konfransların keçirilməsi yolu ilə əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunmuşdur.
Qeyd olunmalıdır ki, cənab Labardininin səfəri Azərbaycan Respublikasının Vəkillər Kollegiyasının tarixində xarici ölkə səfirinin Kollegiyaya ilk ziyarəti olaraq qiymətləndirilməldir.
Daha sonra ixtisasca da vəkil olan səfir Labardini Meksikanın Azərbaycandakı səfirliyinin 2014-cü ildə fəaliyyətə başlaması və ötən dövrdə Azərbaycan-Meksika arasında ticarət dövriyəsinin artımı, mədəni mübadilənin əhəmiyyəti barədə məlumat vermişdir.
Sonda rəsmi qonaq Rəyasət Heyətinin inzibati binası və iş fəaliyyəti barədə tanış edilmiş və qonaqla xatirə fotosu çəkilmişdir.

13 February 2019    4336 share share
Today, Mr Rodrigo Labardini, Ambassador of Mexico visited the Board of the Azerbaijani Bar Association.
The Chairman of Bar Association, Mr. Anar Baghirov, welcomed guest. The Ambassador was informed about the dynamics in the number of lawyers in the country, attraction of young lawyers to the legal profession, perspectives of development of lawyer profession, as well as perspectives of cooperation through the holding of various trainings, conferences between Mexico and Azerbaijani lawyers.
It should be noted that Mr. Labardini's visit was assessed as the first visit of the foreign country ambassador to the Bar Association in its history.
Later on, Ambassador Labardini gave a brief about the establishment of Mexico's Embassy in Azerbaijan in 2014, an increase in trade turnover between Azerbaijan and Mexico in the past period and the importance of cultural exchange between two countries.
Finally, the official guest was acquainted with the administrative building and activity of the Board and a memorial photo was taken with the guest.