İQTİSADİ ƏMƏKDAŞLIQ VƏ İNKİŞAF TƏŞKİLATININ MALİYYƏ TƏDBİRLƏRİ ÜZRƏ İŞÇİ QRUPUNUN BƏYANATI
Cari ilin 16-21 iyun tarixlərində ABŞ-nin Orlando şəhərində İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatının Maliyyə Tədbirləri üzrə İşçi Qrupunun (FATF) növbəti plenar iclası keçirilmişdir.
Plenar iclasın yekununda Koreya Xalq Demokratik Respublikası və İran İslam Respublikasında cinayət yolu ilə əldə edilmiş pul vəsaitlərinin və digər əmlakın leqallaşdırılmasına və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə sahəsində mövcud risklərlə bağlı İctimai Bəyanat 2019-cu il 21 iyun tarixində qəbul edilmişdir.
Vəkillər Kollegiyasının nəzarət tədbirləri tətbiq olunan aidiyyəti monitorinqdə iştirak edən digər şəxslər qisminə daxil olmasını nəzərə alaraq, İctimai Bəyanatın rəsmi mətni FATF-nin internet səhifəsində bu KEÇİDDƏN tanış olmaq üçün sizlərin diqqətinə təqdim olunur.

STATEMENT OF WORKING GROUP ON FINANCIAL MEASURES OF ECONOMIC COOPERATION AND DEVELOPMENT
On June 16-21, the next plenary meeting of the Financial Action Task Force (FATF) of the Organization for Economic Co-operation and Development was held in the US city of Orlando.
At the end of the Plenary Session, the Public Disclosure Statement on the Risks of the Prevention of the Laundering of Money and Other Legal Entities and Terrorist Financing in the Democratic People's Republic of Korea and Islamic Republic of Iran was adopted on 21 June 2019.
Given that the Bar Association's control measures include other persons involved in the monitoring, the Official Statement of the Public Disclosure is available on the FATF's web site.