ELAN: VƏKİLLİYƏ QƏBULLA BAĞLI YAZILI TEST İMTAHANI KEÇİRİLƏCƏKDİR
Məlum olduğu kimi, Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyası üzvlüyünə qəbulla bağlı ixtisas imtahanlarının yazılı test mərhələsində iştirak üçün sənəd qəbulu davam etməkdədir. İmtahanda iştirak üçün 300-dən çox namizədin sənədinin qəbul olunduğunu və yerlərin məhdud olması ilə əlaqədar hər imtahanda 250 namizədin iştirak edəcəyini nəzərə alaraq, sentyabr ayında ardıcıl imtahanların keçirilməsi nəzərdə tutulmuşdur.
Qeyd olunmalıdır ki, vəkilliyə qəbulla bağlı hüquqşünas ixtisası üzrə tələb olunan 3 il iş stajının tamamlanmasına 3 ay qalmış şəxslər Sənəd Qəbulu Komissiyasına müraciət edə bilərlər.
Sənəd qəbulu üçün elektron qaydada müraciət etmək istəyən şəxslər http://www.barassociation.az/recruitment keçidində göstərilən ankent-formanı doldurmalı, http://www.barassociation.az/other keçidində yerləşdirilmiş bank rekvizitləri vasitəsilə ödəniş etməli, anket-forma və ödəniş qəbzinin skan surətini orkhan.babayev@barassociation.az elektron poçt ünvanına göndərməlidirlər.

ANNOUNCEMENT: TEST EXAMINATION FOR ADMISSION TO LEGAL PROFESSION WILL TAKE PLACE
As it is known, the application for participation in the written test phase of the specialty examinations on admission to the membership of the Azerbaijani Bar Association continues. In order to take part in the exam, more than 300 candidates has already registered. Taking into account that space is limited only 250 candidates will participate in each exam. It is also planned to conduct regular examinations in September. ​​​​
​​​It should be noted that persons applying for legal profession can apply to the Admission Commission at least three months prior to the completion of their required 3-year working experience.
Persons wishing to apply for electronic submission documents must complete application form at http://www.barassociation.az/recruitment , pay through bank details placed on the link http://www.barassociation.az/other and send a scanned copy of the payment receipt and application form to orkhan.babayev@barassociation.az electronic mail address.