Vəkillər Kollegiyasının futbol komandasının üzvləri ilə görüş keçirilmişdir
Bu gün Vəkillər Kollegiyasının futbol komandasının üzvləri Rəyasət Heyətində olmuşlar. Komanda üzvləri Vəkillər Kollegiyasının sədri Anar Bağırovla görüşmüş, cari ilin iyun ayında İrlandiyanın Limerik şəhərində “Eurolawyers” adlandırılan, Avropa ölkələrinin hüquqşünasları və vəkilləri arasında keçirilən ən böyük futbol turniri barədə təəssüratlarını bölümüşlər. Kollegiyanın sədri komanda üzvlərini İrlandiyada əzmkar oyun nümayiş etdirmələri ilə bağlı komanda üzvlərinə öz təşəkkürünü bildirmiş, Vəkillər Kollegiyasının hər zaman bu kimi tədbirlərə dəstək verməkdə maraqlı olduğunu qeyd etmişdir.
Qeyd olunmalıdır ki, Azərbaycan vəkilliyinin 100 illiyi silsilə tədbirləri çərçivəsində bu ilin oktyabr ayının əvvəlində 1-ci Cənubi Qafqaz Beynəlxalq Futbol Turnirinin keçiriləcəkdir. Turnirdə müxtəlif Avropa və bir sıra digər ölkələrin vəkillərdən ibarət futbol komandaları iştirak edəcəklər. Həmin turnirdə Vəkillər Kollegiyasının üzvlərindən ibarət yığma futbol komandalarının iştirakı da nəzərdə tutulmuşdur. Beynəlxalq turnirdən sonra oktyabr ayının sonlarından başlayaraq, 2-ci Vəkillərin Futbol Turnirinin (VFL) keçirilməsi gözlənilir.

A meeting with players of the Azerbaijani Bar Association's football team took place
Today, players of the Azerbaijani Bar Association's Football Team have visited the Board. Team players have met with Mr.Anar Bagirov, the chariman of the Board of the Azerbaijani Bar Association and shared their impressions about the biggest football tournament among European lawyers and attorneys called Eurolawyers in June of this year which took place in Limerick, Ireland. The chairman of the board thanked the players of the team for their persistent play in Ireland, and noted that the Azerbaijani Bar Association was always interested in supporting such events.
It should be noted that the 1st South Caucasus International Football Tournament is expected to take place in October of this year as part of the events related to the100th anniversary of the Legal Profession in Azerbaijan. The football teams from different European and some other countries will participate in the tournament. For the purpose of preparing for the tournament, the players of the Azerbaijani Bar Association's football team will also participate in the 2nd Baku Football League.