13 saylı Vəkil Bürosunun təmirdən çıxmış yeni ofisi istifadəyə verilmişdir
Bu gün Vəkillər Kollegiyasının rəhbərliyi aparılmış əsaslı təmirdən sonra Bakı şəhəri 13 saylı Vəkil Bürosunun inzibati binası ilə tanış olmuşdur.
Vəkillər Kollegiyasının sədri Anar Bağırov və Rəyasət Heyətinin bir sıra üzvlərini büroda aparılmış təmir işləri ilə tanış edən büronun müdiri Arif Rəsulov görülmüş işlər barədə məlumat vermiş, vəkillərin fəaliyyəti üçün zəruri şəraitin təmin olunduğunu, görüş otaqlarının hazırlandığını, büronun yeni kompüter, mebel və digər avadanlıqlarla təchiz olunduğunu bildirmişdir.
Qeyd olunmalıdır ki, “Azərbaycan Respublikasında vəkilliyin inkişafı ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin 22.02.2018-ci il tarixli Sərəncamı əsasında dövlət büdcəsindən Vəkillər Kollegiyasına ayrılmış vəsait hesabına 13 saylı Vəkil Bürosunun  sifarişinə əsasən mebellə və  avadanlıqla ilə təchiz edilməsi üçün ƏDV daxil olmaqla 6000 manata yaxın vəsait sərf olunmuşdur.
Vəkillər Kollegiyasının sədri Anar Bağırov öz növbəsində büroda aparılmış işləri yüksək qiymətləndirmiş, əhaliyə yüksək keyfiyyətli və peşəkar hüquqi yardım göstərilməsi üçün vəkillərin iş şəraitinin və fəaliyyət göstərdikləri yerlərin yüksək standartlara cavab verməsinin əhəmiyyətini vurğulamış, bundan başqa Respublika ərazisində fəaliyyət göstərən bütün vəkil qurumlarının maddi-texniki vəziyyətinin yaxşılaşdırılması üzrə aparılan tədbirlər barəsində məlumat vermişdir.
Bundan başqa, görüş zamanı büroda fəaliyyət göstərən vəkillərin iştirakı ilə iclas keçirilmiş, Kollegiya rəhbərliyi vəkillərin peşə fəaliyyəti zamanı üzləşdikləri problemləri və təkliflərini dinləmiş, vəkilləri maraqlandıran suallar cavablandırılmışdır.

The new office of the Law Office No13 has been put into operation
Today, after the reconstruction, the management of Board of the Azerbaijani Bar Association got acquainted with the administrative building of the Law Office No 13 in Baku.
Mr.Arif Rasulov the head of the law office informed Mr.Anar Bagirov the Chairman of the Azerbaijani Bar Association and members of the Board about the work done in the office. It was also provided that the necessary conditions for the lawyers' work, meeting rooms were prepared, the office was equipped with new computers, furniture, and other equipment.
It should be noted that, based on the order of the Law Office No 13, at the expense of funds allocated from the state budget to the Azerbaijani Bar Association on the basis of the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated 22.02.2018 "On Additional Measures for the Advancement of Legal Profession in the Republic of Azerbaijan", 6000 manats including VAT were spent for furniture and equipment.
Mr.Anar Bagirov the Chairman of the Azerbaijani Bar Association, in his turn, praised the work carried out in the Office and emphasized the importance of creating best work conditions for the lawyers and places of business for high-quality and professional legal assistance to the population, as well as improving the material and technical status of all the law offices agencies operating in the country on measures taken. In addition, during the visit, a meeting was held with the participation of lawyers operating in the office; the Board management listened to the problems and suggestions they faced during the lawyers' professional activities, and the questions asked by the lawyers were answered.