09 sentyabr 2019    3716 share share
Bu gün Vəkillər Kollegiyasının Rəyasət Heyətinin növbəti iclası keçirilmişdir. İclası giriş sözü ilə açan Kollegiyanın sədri Anar Bağırov iclas iştirakçılarına Kollegiyanın cari fəaliyyəti, Azərbaycan vəkilliyinin 100 illiyi ilə bağlı keçirilən tədbirlər və ölkə üzrə vəkil qurumlarının fəaliyyətinin optimallaşdırılmasının zərurəti barədə, o cümlədən, 08.09.2019-cu il tarixdə keçirilmiş vəkilliyə qəbul üzrə ixtisas imtahanlarının yazılı test mərhələsinin nəticələri haqqında məlumat vermişdir.
Daha sonra vəkillərin başqa vəkil qurumuna keçmək, bir sıra vəkillərin mükafatlandırılması ilə bağlı məsələlərə, o cümlədən, bəzi vəkilliyə namizədlərin Kollegiya üzvlüyünə qəbul məsələsinə baxılmış və müsbət qərar verilmiş, həmin şəxslər iclasda vəkil andı içmişlər.

MEETING OF THE BOARD OF AZERBAIJANI BAR ASSOCIATION WAS HELD
The next meeting of the Board of the Azerbaijani Bar Association was held today. Opening the meeting, Mr.Anar Bagirov Chairman of the Board informed the meeting participants about the current activities of the Board, the events dedicated to the 100th anniversary of the Legal Profession in Azerbaijan, the need to optimize the work of law offices around the country including the results of the written exams on the admission which has taken place on 08.09.2019.
Subsequently, issues related to the transfer of lawyers to other law offices, the remuneration of a number of lawyers, including the admission of some lawyers to the Bar were considered and a positive decision was made.
​​​​​​​During the meeting, a number of disciplinary issues were considered and relevant decisions were made.