Bütöv Çin Vəkillərinin Assosiasiyası ilə Azərbaycan Respublikasının Vəkillər Kollegiyası arasında əməkdaşlıq haqqında saziş imzalanmışdır
11 dekabr 2019    4655 share share
9-10 dekabr tarixlərində Çinin Quançjou şəhərində keçirilən vəkillərin beynəlxalq forumunda Bütöv Çin Vəkillərinin Assosiasiyası (ACLA) ilə Azərbaycan Respublikasının Vəkillər Kollegiyası (ARVK) arasında əməkdaşlıq haqqında saziş imzalanmışdır. Saziş ARVK-nın sədri Anar Bağırov və ACLA-nın sədri Vanq Junfenq tərəfindən imzalanmışdır.
Təntənəli tədbir çərçivəsində Anar Bağırov hər iki ölkənin vəkillər assosiasiyaları arasında əməkdaşlığın əhəmiyyəti, Çin və Azərbaycanda investorların hüquqlarının müdafiəsində vəkillərin rolu və qlobal forumun əhəmiyyəti barədə çıxış etmişdir. Qeyd olunmalıdır ki, imzalanma mərasimində 40-dan çox ölkənin vəkillər assosiasiyaların və Beynəlxalq Vəkillər Assosiasiyasının (#IBA), Avropa Vəkillər Kollegiyaları Şurasının (#CCBE) rəhbərləri iştirak etmişlər.
Daha sonra Anar Bağırov Çinin dövlət kanalı olan #CCTV-yə müsahibə vermiş və mətbuat konfransında iştirak etmişdir.
Səfər çərçivəsində dekabrın 9-10-u tarixlərində 60-dan çox ölkədən 850-dək hüquqşünas və vəkilin iştirakı ilə Vəkillərin Qlobal Forumunda da iştirak edilmişdir.
Hüquq peşəsi və innovativ texnologiyaların tətbiqi mövzusuna həsr olunmuş forumda müxtəlif ölkələrin vəkillər kollegiyalarının, beynəlxalq vəkillər kollegiyaları assosiasiyalarının, ədliyyə nazirliklərinin rəhbərləri iştirak edirlər.
Səfərdə Azərbaycan Respublikasının Vəkillər Kollegiyası Rəyasət Heyətinin aparatının rəhbəri Fərhad Nəcəfov, Vəkillər Kollegiyasının üzvü Kamandar Nəsibov da iştirak etmişlər.

An agreement on cooperation between the All China Lawyers Association and Azerbaijani Bar Association was signed
11 December 2019    4656 share share
On December 9-10, an agreement on cooperation was signed between the All China Lawyers Association (ACLA) and the Azerbaijani Bar Association (ABA) at the Global Lawyers Forum held in Guangzhou, China. The agreement was signed by ABA Chairman, Anar Bagirov and ACLA Chairman, Wang Confeng.
Within the framework of the event, Anar Bagirov spoke about the importance of cooperation between the Bar Associations of both countries, the role of lawyers in the protection of investors' rights in China and Azerbaijan, and the importance of the Global Forum. It should be noted that the signing ceremony was attended by the heads of the Bar Associations of more than 40 countries, International Lawyers Association (IBA), and the Council of Bars and Law Societies of Europe (CCBE) .
Then, Anar Bagirov gave an interview to the Chinese state channel #CCTV and took part in the press conference.
Within the framework of the visit, on December 9-10, there was a participation in the Global Lawyers, which was attended by 850 lawyers and advocates from more than 60 countries.
The forum on the topic of the legal profession and application of innovative technologies is attended by the heads of Bar Associations of different countries, International Bar Associations, ministries of Justice.
The visit was attended by Farhad Najafov, head of the Office of the Presidium of the Bar Association of the Republic of Azerbaijan, and Kamandar Nasibov, a member of the Bar Association.