Vəkillər Kollegiyası QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Şurasını 10 illik yubileyi münasibəti ilə təbrik etmişdir
22 iyun 2018    4306 share share
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının fəaliyyətinin 10-cu ildönümü münasibətilə Vəkillər Kollegiyasının rəhbərliyi Şuranın rəhbərliyi ilə görüşmüşdür.
Dövlət Dəstəyi Şurasının inzibati binasında keçən görüşdə Kollegiyanın sədr müavini Pərviz Ələkbərov və Rəyasət Heyətinin Aparatının rəhbəri Fərhad Nəcəfov Şuranın sədri Azay Quliyev və icraçı direktoru Fərasət Qurbanov tərəfindən qəbul olunmuşdur.
Görüşdə sədr müavini Pərviz Ələkbərov tərəfindən Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyasının sədri Anar Bağırovun Şuraya təbrik məktubu Azay Quliyevə təqdim olunmuş, bildirilmişdir ki, vətəndaşlarımızın hüquqlarının səmərəli müdafiəsində vətəndaş cəmiyyəti institutlarının rolu əhəmiyyətlidir və bu kimi işlərin təşkilində Şuranın 10 illik fəaliyyəti əvəzsiz olmuşdur.
Eyni zamanda, Şuranın sədri Azay Quliyev iki qurum arasında gələcək əməkdaşlığın perspektivləri barəsində nikbin olduğunu bildirmiş və insan hüquqlarının müdafiəsi işində hər iki qurumun birgə təşəbbüslərlə çıxış etmək imkanlarının mövcudluğunu müsbət qiymətləndirmişdir.

Bar Association congratulated the Council of State Support to Non-Governmental Organizations on the occasion of the 10th anniversary
22 June 2018    4307 share share
On the occasion of the 10th anniversary of the Council of State Support to Non-Governmental Organizations under the President of the Republic of Azerbaijan, the management of the Bar Association met with the leadership of the Council.
Mr. Parviz Alakbarov, Deputy Chairman of the Presidium and Mr. Farhad Najafov, Head of the Administration of the Presidium were received by Mr. Azay Guliyev, the Chairman of the Board and Mr. Faraset Gurbanov, executive director, at the administrative building of the Council.
Mr. Parviz Alakbarov presented the letter of congratulations of Mr. Anar Bagirov, the Chairman of the Bar Association of the Republic of Azerbaijan, to Mr. Azay Guliyev and noted that the role of civil society institutions is important in the sphere of effective protection of the rights of our citizens and the Council's 10-year activity has been invaluable.
At the same time, Mr. Azay Guliyev stated his optimistic thoughts about prospects for further cooperation between two bodies and positively assessed the existence of opportunities for both organizations to undertake joint efforts in the field of human rights protection.