Almaniya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Cəmiyyəti (GİZ) ilə əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə olunmuşdur
Dünən Almaniya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Cəmiyyətinin (GİZ) Cənubi Qafqaz üzrə Hüquq Layihəsinin rəhbəri Thomas Meyer Vəkillər Kollegiyasının Rəyasət Heyətini ziyarət etmişdir.
Vəkillər Kollegiyasının sədri Anar Bağırov qonağı salamlayaraq, son dövrlər Kollegiya tərəfindən vəkillərin sayının artırılması ilə bağlı həyata keçirilən təbirlərlə yanaşı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən 22 fevral 2018-ci il tarixdə qəbul olunmuş “Azərbaycan Respublikasında vəkilliyin inkişafı ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” Sərəncamın ölkə vəkilliyi üçün tarixi əhəmiyyəti, habelə yaxın gələcəkdə bu Sərəncamdan irəli gələrək aztəminatlı əhali qrupunun ödənişsiz hüquqi yardıma çatımlılığında müsbət dəyişikliklərin olacağı barədə öz fikirlərini bölüşmüşdür.
Görüşdə Azərbaycan Respublikasının Vəkillər Kollegiyası və Almaniya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Cəmiyyəti (GİZ) arasında qarşılıqlı əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə olunmuş, gələcəkdə “Vəkillər və vəkillik fəaliyyəti haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununa edilə biləcək əlavə və dəyişikliklərlə bağlı Cəmiyyətin texniki dəstək göstərməsi barədə razılıq əldə olunmuşdur.
Bundan başqa, “Azərbaycan Vəkili” jurnalı və jurnalın maliyyələşdirilməsi, o cümlədən gələn il Azərbaycan vəkilliyinin 100 illiyi ilə bağlı keçiriləcək tədbirlər və bu tədbirlərin təşkili barədə müzakirə aparılmış, jurnalın Almaniya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Cəmiyyətinin (GİZ) maliyyə dəstəyi ilə nəşr edilməsi, habelə Azərbaycan vəkilliyinin 100 illiyi ilə bağlı tədbirlərin təşkili prosesində qarşılıqlı olaraq əməkdaşlıq edilməsi razılaşdırılmışdır.

The prospects of mutual cooperation with the German Society for International Cooperation (GIZ) were discussed
12 July 2018    4660 share share
Yesterday, Thomas Meyer, Chairman of South Caucasus Legal Project of the German Society for International Cooperation (GIZ), visited the Presidium of the Bar Association.
Chairman of the Bar Association Mr. Anar Bagirov welcomed the guest and shared his impressions about recent works done by the Board on the increase of the number of lawyers, The Order of the President of the Republic of Azerbaijan on additional measures for the improvement of lawyer profession, dated 22 February 2018, and its historic significance for the law profession in the country, as well as in the foreseeable future, that there will be positive changes in the availability of free legal aid to a people with low income.
The prospects of mutual cooperation between the Bar Association of the Republic of Azerbaijan and the German Society for International Cooperation (GIZ) were discussed at the meeting and an agreement was reached to provide technical support by the Company in the future on additions and amendments to the Law of the Republic of Azerbaijan "On Lawyers and Lawyer Profession".
In addition, financing of "Azərbaycan Vəkili" (Azerbaijani Lawyer) magazine, as well as the events dedicated to the 100th anniversary of the Law Profession in Azerbaijan and the organization of events regarding anniversary were discussed and an agreement about the publication of the magazine with the financial support of the German Society for International Cooperation (GIZ), as well as the mutual co-operation in the process of organizing events related to the 100th anniversary of the Azerbaijani lawyer was achieved.