Vəkillər Kollegiyasının rəhbərliyi Avstriyada beynəlxalq tədbirlərdə iştirak edib
Cari il fevral ayının 28-də Azərbaycan Respublikasının Vəkillər Kollegiyasının (ARVK) sədri Anar Bağırovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Avstriya Vəkillər Kollegiyasının dəvəti ilə Avropa Vəkillər Kollegiyaları rəhbərlərinin 53-cü konfransında iştirak edib.
Geniş və çoxşaxəli proqramı ilə qeyd olunan konfrans yarım əsrdən artıqdır ki, Avropanın aparıcı hüquq təşkilatlarının rəhbərləri üçün mühüm təcrübə mübadiləsi və dialoq platforması rolunu oynayır.
Bu il “Tənzimləmələrin azaldılması və qanunun aliliyi: fürsət, yoxsa təhdid?” mövzusuna həsr olunan konfrans Vyanada tarixi “Palais Ferstel” binasında baş tutub.
Konfrans çərçivəsində iştirakçılar Avstriya Federal Kanslerinin və Avstriya federal ədliyyə nazirinin qəbulunda olublar.
Tədbirin sonunda iştirakçılar üçün tarixi Palais Niederösterreich binasında rəsmi ziyafət təşkil edilib.
Bundan əlavə, fevral ayının 27-də nümayəndə heyəti Vyana səfəri çərçivəsində Avropa Vəkillər Kollegiyaları və Hüquq Cəmiyyətləri Şurasının (CCBE) Daimi Komitələrinin iclaslarında iştirak edib. İclas zamanı Komitə üzvləri gündəlikdə olan və səsverməyə çıxarılan məsələlərlə bağlı müzakirələr aparıb və CCBE-nin gələcək fəaliyyət istiqamətlərinə dair qərarlar qəbul ediblər.
Səfər çərçivəsində ARVK-nın nümayəndələri müxtəlif ölkələrin vəkillər kollegiyalarının rəhbərləri ilə görüşlər keçirib, beynəlxalq əməkdaşlığın gücləndirilməsi və hüquqi islahatlar sahəsində təcrübə mübadiləsi aparıblar.

Authorities of the Bar Association Participated in International Events in Austria
On February 28, a delegation led by the Chairman of the Azerbaijan Bar Association (ABA), Anar Baghirov, participated in the 53rd Conference of European Bar Association Leaders in Austria at the invitation of the Austrian Bar Association.
With its extensive and multifaceted program, this conference has served as a crucial platform for experience exchange and dialogue among the heads of Europe's leading legal organizations for over half a century.
This year’s conference, held at the historic Palais Ferstel in Vienna, focused on the theme "Deregulation and the Rule of Law: Opportunity or Threat?"
As part of the conference, participants were received by the Federal Chancellor of Austria and the Austrian Federal Minister of Justice.
At the conclusion of the event, a formal reception was hosted for the participants at the historic Palais Niederösterreich.
Additionally, on February 27, during their visit to Vienna, the ABA delegation attended the meetings of the Standing Committees of the Council of Bars and Law Societies of Europe (CCBE). During the sessions, committee members engaged in discussions on agenda topics, participated in voting procedures, and made decisions regarding the future directions of the CCBE.
During the visit, ABA representatives also held meetings with the leaders of various national bar associations, strengthening international cooperation and exchanging experiences on legal reforms.