ICJ-NİN BAŞ KATİBİ SAMAN ZARİFİ VƏKİLLƏR KOLLEGİYASINDA OLMUŞDUR
Bu gün Hüquqşünasların Beynəlxalq Komissiyasının – ICJ-nin baş katibi Saman Zarifinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Vəkillər Kollegiyasının Rəyasət Heyətini ziyarət etmişdir. Qonaqları Vəkillər Kollegiyasının sədri Anar Bağırov və müavini Pərviz Ələkbərov qarşılamışdır.
Görüşdə qonaqlara son dövlər Kollegiya tərəfindən vəkillik sahəsində görülmüş işlər barəsində ətraflı məlumat verilmiş və 15-16 noyabrda “Vəkillərin rolu və müstəqilliyi: müqayisəli perspektivlər” mövuzunda Kollegiya və Avropa Şurası ilə birgə keçiriləcək konfransa dəstək verdiklərinə görə təşkilatın rəhbərliyinə sədr Anar Bağırov tərəfindən təşəkkür bildirilmişdir.
Eyni zamanda baş katib Saman Zarifi ICJ-nin Azərbaycanda vəkillyin daha da inkişaf etdirilməsində  və bu sahədə əməkdaşlıqda maraqlı olduğu bildirilmiş, habelə ICJ-nin dünya çapında göstərdiyi fəaliyyət barədə məlumat vermişdir.

MR. SAMAN ZARIFI, SECRETARY GENERAL OF ICJ VISITED THE AZERBAIJANI BAR ASSOCIATION
Today Mr Saman Zarifi, Secretary general of International Commission of Jurists (ICJ) and the delegation led by him visited the Board of the Bar Association. The guests were welcomed by Mr Anar Baghirov, Chairman of the Azerbaijani Bar Association and by the deputy chairmen Mr Aydın Akhundov and Mr Parviz Alakbarov.
During the meeting, the guests were informed about the works done in recent times by the Bar Association in field of lawyer profession, as well as Mr Anar Baghirov expressed his gratitude to the Head of Commission for the support on organization of the international conference named "The Role and Independence of Lawyers: Comparative Perspectives" that will be arranged jointly by the Bar Association and the Council of Europe on November 15-16.
At the same time, Mr Saman Zarifi, Secretary general noted that ICJ is interested in further development of lawyer profession in Azerbaijan and cooperation in this field, as well informed about the worldwide activity of ICJ.
Ms Ruashin Pillay, Mr Temur Shakirov and Ms Ulviyya Hasanova from ICJ staff also participated at the meeting.