Vəkillər Kollegiyasının üzvü Niderlandda hüquq elmləri doktoru elmi dərəcəsi alıb, araşdırması kitab şəklində nəşr olunub
06 may 2026    675 share share
Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyasının üzvü və “AZCON Holding”in Hüquq departamentinin direktoru Toğrul Quluzadə Niderland Krallığında yerləşən Leyden Universitetində Korporativ hüquq, Beynəlxalq investisiya və Arbitraj hüququ sahələri üzrə elmi tədqiqat işini uğurla müdafiə edərək hüquq elmləri doktoru elmi dərəcəsi alıb.
Alimin “Korporativ hüquq və beynəlxalq investisiya hüququ sahəsində səhmdarların (investorların) dolayı zərərə görə iddia qaldırma hüququ” mövzusunda apardığı fundamental elmi araşdırması kitab şəklində nəşr olunub.
Kitab Niderland Krallığının Haaqa şəhərində fəaliyyət göstərən “Boom Juridisch” nəşriyyatı tərəfindən Leyden Universitetinin Hüquq Fakültəsinin Korporativ hüquq (Xüsusi hüquq) İnstitutunun Biznes və Hüquq Tədqiqat Şəbəkəsi (Business and Law Research Network) seriyası çərçivəsində ingilis dilində çap edilib.
Hazırda nəşr Leyden Universitetinin rəsmi internet səhifəsində, universitetin Hüquq fakültəsinin kitabxanasında, eləcə də “Amazon” platformasında və Avropanın digər nüfuzlu elmi mənbələrində həm elektron, həm də çap formatda əlçatan vəziyyətdədir.
Bildirilir ki, bu nailiyyət Azərbaycan hüquq elminə və beynəlxalq hüquq tədqiqatlarına mühüm töhfə olmaqla yanaşı, korporativ, investisiya, habelə arbitraj hüququ sahəsində yeni perspektivlərin açılmasına xidmət edir.

Member of the Azerbaijan Bar Association Earned Doctorate in the Netherlands; Research Published as a Book
06 May 2026    676 share share
Toghrul Guluzade, a member of the Azerbaijan Bar Association and Director of the Legal Department at AZCON Holding, has successfully defended his doctoral dissertation at Leiden University in the Kingdom of the Netherlands and has been awarded a Doctor of Laws (PhD) degree in the fields of Corporate Law, International Investment Law, and Arbitration Law.
The scholar’s fundamental research entitled “The Right of Shareholders (Investors) to Bring Claims for Reflective Loss in Corporate and International Investment Law” has been published in book form.
The book was published in English by Boom Juridisch, a publishing house based in The Hague, as part of the Business and Law Research Network series of the Institute of Corporate Law (Private Law) of Leiden University’s Faculty of Law.
The publication is currently available in both electronic and print formats through Leiden University’s official website, the Faculty of Law Library, the Amazon platform, and other leading academic sources across Europe.
It is noted that this achievement represents a significant contribution to Azerbaijani legal scholarship and international legal research, while also opening new perspectives in the fields of corporate law, investment law, and arbitration law.