24 may 2019    4466 share share
Bugün Vəkillər Kollegiyasının Rəyasət Heyətinin növbəti iclası keçirilmişdir. İclası giriş sözü ilə açan Kollegiyanın sədri Anar Bağırov Rəyasət Heyətinin cari fəaliyyəti, vəkilliyə qəbulla bağlı ixtisas imtahanlarının şifahi mərhələsinin və vəkilliyə namizədlərin icbari təliminin gedişatı, habelə Azərbaycan vəkilliyinin 100 illik yubileyinə hazırlıq işləri barədə iclas iştirakçılarına məlumat vermişdir.
İclasda vəkillərin başqa vəkil qurumuna keçmək, bir sıra vəkillərin mükafatlandırılması ilə bağlı məsələlərə baxılmış, o cümlədən, iyun ayı üçün Bakı şəhəri və regionlarda fəaliyyət göstərən vəkil qurumları və fərdi vəkillərin növbətçilik siyahısı təsdiq edilmişdir.
Bundan başqa, vəkilliyə qəbulla bağlı ixtisas imtahanlarının şifahi müsahibə mərhələsindən müvəffəqiyyətlə keçmiş, əvvəllər vəkil və hakim işləmiş vəkilliyə namizədlərin Kollegiya üzvlüyünə qəbul məsələsinə baxılmış və müsbət qərar verilmiş, həmin şəxslər iclasda vəkil andı içmişlər.
İclasda “Əkrəm Həsənov və partnyorları” Vəkil Bürosunun təsis edilməsi ilə bağlı məsələyə baxılaraq müsbət qərar verilmiş, o cümlədən, “Hüquqi yardım göstərilən şəxs tərəfindən vəkilə ödənilməli olan xidmət haqqının nağdsız formada ödənilməsi barədə” Qaydaların layihəsi müzakirə olunmuşdur (Layihə ilə tanış olmaq üçün keçid).

ANOTHER MEETING OF THE PRESIDIUM OF THE BAR ASSOCIATION WAS HELD
Today, the next meeting of the Presidium of the Bar Association was held. Opening the meeting, Chairman of the Bar Association Mr. Anar Bagirov briefed the participants on the current activities of the Presidium, the verbal stage of the qualification examinations for acceptance to the legal profession and the course of compulsory training of candidates for the legal profession, as well as the preparations for the 100th anniversary of the legal profession in Azerbaijan.
During the meeting, issues related to the transfer of lawyers to other law offices and the awarding of several lawyers were considered, also shift list of individual lawyers and lawyers working in the law offices of Baku and other regions for the month of June were approved.
Moreover, the issue of admission of the candidates to the membership of the Bar Association, who had successfully passed the verbal stage of the exam, and the admission of ex-judges who now want to be a lawyer was passed and a positive decision was adopted for those persons.
At the meeting, a positive decision was made on the establishment of the "Ekrem Hasanov and Partners" Law Office, including the draft Regulation on "Payment of non-cash fees for legal services by an applicant". At the same time a number of disciplinary issues were considered and appropriate decisions were made.