Bakı şəhəri “Mərkəz” Vəkil Bürosunun rəhbəri dəyişmişdir
Bugün Vəkillər Kollegiyası Rəyasət Heyətinin inzibati binasında Bakı şəhəri “Mərkəz” Vəkil Bürosunun vəkillərinin Ümumi yığıncağı keçirilmişdir. Tədbirdə Kollegiyanın sədri Anar Bağırov, sədr müavinləri Aydın Axundov və Pərviz Ələkbərov da iştirak etmişdir.
Yığıncağı açılış nitqi ilə açan Anar Bağırov Kollegiyada son zamanlar həyata keçirilmiş mütərəqqi yeniliklər, Azərbaycan vəkilliyinin 100 illiyi ilə bağlı keçirilən tədbirlər, o cümlədən, vəkil qurumlarının fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi, qurumların maddi-texniki bazasının yaxşılaşdırılması üzrə görülən işlər barədə məlumat vermişdir.
Bundan başqa, Bakı şəhəri “Mərkəz” Vəkil Bürosunun cari fəaliyyəti, qarşılaşılan problemlər, onların həlli yolları, büronun işinin təkmilləşdirilməsi üçün görülməli olan tədbirlər barədə fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Tədbirdə həmçinin, Bakı şəhəri “Mərkəz” Vəkil Bürosunun sabiq müdiri, mərhum vəkil Sərdar Qasımovun xatirəsi yad edilmiş, onun büronun fəaliyyəti üçün verdiyi töhfələrdən bəhs edilmişdir.
Daha sonra vəkil bürosunun rəhbərinin açıq seçkisi keçirilmiş, Ümumi Yığıncağın yekdilliklə qəbul etdiyi qərara əsasən, büronun vəkili Elçin Qəmbərov müdir seçilmişdir.
Vəkillər Kollegiyasının rəhbərliyi büronun yeni seçilmiş müdiri Elçin Qəmbərovu təbrik etmiş, ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulamışdır.

New head of the "Center" Law Office in Baku has been elected
Today, the General Meeting of Lawyers of the "Center" Law Office of Baku city has been held in the administrative building of the Presidium of the Bar Association. Mr.Anar Bagirov Chairman of the Board, Mr.Aydin Akhundov and Mr.Parviz Alakbarov deputy chairmen of Azerbaijani Bar Association also attended the event.
Opening the meeting, Mr. Bagirov briefed on the progress made recently in the Azerbaijani Bar Assoiation, the events dedicated to the 100th anniversary of Legal Profession in Azerbaijan, including the work to improve the activities of the law offices and to improve the material and technical basis of the law offices.
In addition, the participants exchanged views on the current activities of the "Center" Law Office in Baku, current problems, ways of their solution, measures to be taken to improve the work of the office.
The event was also commemorated in memory of former head of the Mr.Sardar Gasimov "Center" Law Office and his contributions to the Bureau's activity was also recalled by the even participants.
Later an open election for the position of the head of the law office was held, and Mr. Elchin Gambarov has been elected as a new head of the "Center" Law Office.
The leadership of the Azerbaijani Bar Association congratulated the newly elected head of the "Center" Law Office Mr.Elchin Gambarov, and wished him success in his future activities.