6 saylı Vəkil Bürosunun təmirdən çıxmış yeni ofisi istifadəyə verilmişdir
Bu gün Vəkillər Kollegiyasının rəhbərliyi aparılmış əsaslı təmirdən sonra Bakı şəhəri 6 saylı Vəkil Bürosunun inzibati binası ilə tanış olmuşdur.
Vəkillər Kollegiyasının sədri Anar Bağırov və Rəyasət Heyətinin bir sıra üzvlərini büroda aparılmış təmir işləri ilə tanış edən büronun müdiri Elxan Aslanov görülmüş işlər barədə məlumat vermiş, vəkillərin fəaliyyət göstərməsi üçün lazımi şəraitin yaradıldığını, konfidensial görüş otaqlarının ayrıldığını, o cümlədən büronun müasir kompüter və digər avadanlıqlarla təchiz olunduğunu bildirmişdir.
Qeyd olunmalıdır ki, “Azərbaycan Respublikasında vəkilliyin inkişafı ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin 22.02.2018-ci il tarixli Sərəncamı əsasında dövlət büdcəsindən Vəkillər Kollegiyasına ayrılmış vəsait hesabına 6 saylı Vəkil Bürosunun tam şəkildə mebellə, printer və kompüter avadanlıqları, habelə kondisionerlər ilə təchiz edilməsi üçün ƏDV daxil olmaqla 15.997 manat vəsait sərf olunmuşdur.
Bundan başqa, Rəyasət Heyətinin təşəbbüsü ilə 2019-cu ilin fevral-aprel ayları ərzində büronun vəkilləri tərəfindən Vəkillər Kollegiyasına üzvlük haqqı olaraq ödənilməli olan ümumilikdə 9365.30 manat vəsait büronun inzibati binasının təmirinə sərf olunmuşdur.
Vəkillər Kollegiyasının sədri Anar Bağırov öz növbəsində büroda aparılmış təmir işlərini yüksək qiymətləndirmiş və vətəndaşlara yüksək keyfiyyətli və peşəkar hüquqi yardımın göstərilməsi üçün vəkillərin iş şəraitinin və fəaliyyət göstərdikləri yerlərin yüksək standartlara cavab verməsinin əhəmiyyətini, Respublika ərazisində fəaliyyət göstərən bütün vəkil qurumlarının maddi-texniki vəziyyətinin yaxşılaşdırılması istiqamətində aparılan işlər barəsində məlumat vermişdir.
Bundan başqa, görüş zamanı büroda fəaliyyət göstərən vəkillərin iştirakı ilə iclas keçirilmiş, Kollegiya rəhbərliyi vəkillərin peşə fəaliyyəti zamanı üzləşdikləri problemləri və təkliflərini dinləmiş, onlara Vəkillər Kollegiyasının Rəyasət Heyəti tərəfindən son dövrlərdə görülmüş tədbirlər, qarşıda duran işlər barədə məlumat verilmiş, vəkilləri maraqlandıran suallar cavablandırılmışdır.

The new building of the Law Office No 6 was put into operation after reconstruction
Today, after the maintenance the management of the Azerbaijani Bar Association visited the premises of the Law Office No 6 of Baku.
Mr. Elkhan Aslanov, head of the Law Office No 6 informed Mr. Anar Baghirov, Chairman of the Azerbaijani Bar Association, and other members of the Board with the work carried out in the office. It has been noted that, the necessary condition was ensured for the lawyers and confidential meeting rooms are fully operating in the new building. It was reported that the office has been fully equipped with modern computers and other types of equipment.
It should be noted that in accordance with the the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated 22.02.2018 "On Additional Measures for the Advancement of Legal Profession in the Republic of Azerbaijan", at the expense of funds allocated from the state budget to the Azerbaijani Bar Association 15,997 manats, including VAT was spent to fully provide the office with furniture, printer and computer equipments.
In addition, with the initiative of the Board, 9365.30 manats, which were supposed to be paid by the lawyers of Law Office No6 to the Azerbaijani Bar Association as membership fees for February-April 2019, were spent on the repair of the administrative building of the office.
Mr. Baghirov the chairman of the Board of the Azerbaijani Bar Association highly appreciated the repair work done at the Office and emphasized the importance of providing lawyers with the highest standards of work conditions and places of work for the provision of high-quality and professional legal assistance to the citizens and informed about the work done to improve the material and technical status of all law offices operating in the Azerbaijan.
In addition, a meeting was held with the participation of lawyers working in the office. The leadership of the Board listened to the problems of lawyers faced during the professional activities and also suggestions of lawyers and informed them about the recent actions taken by the Board of the Azerbaijani Bar Association. The concerns of the meeting participants were also responded.