Sumqayıt Regional Vəkil Bürosu yeni layihəyə başlayır
Vəkillər Kollegiyası Sumqayıt Regional Vəkil Bürosu Azərbaycan Vəkilliyinin 100 illiyi münasibətilə “Vəkillik kursları” layihəsinin icrasına başlayır.
APA-nın məlumatına görə, layihə çərçivəsində ilkin olaraq “Cinayət işləri üzrə praktik vərdişlər” və “Mülki işlər üzrə praktik vərdişlər” mövzusunda 4 günlük ödənişsiz təlimlərin keçirilməsi nəzərə tutulub.
Təlimlər həftənin şənbə və bazar günləri keçiriləcək.
Cinayət hüququ üzrə təlimin bu il 3-4 avqust, mülki hüquq üzrə isə, 10-11 avqustda keçirilməsi nəzərdə tutulub.
Təlimlər real kazuslar əsasında təşkil olunacaq, iştirakçılar cinayət işi üzrə aparılan istintaq hərəkətlərinin iştirakçısına çevriləcək, praktik yazı vərdişlərinə yiyələnəcəklər.
Mülki işlər üzrə isə, müştərinin qəbulu, sübutların toplanması, işin məhkəməyə hazırlanması, məhkəmə prosesində iştirak və s. praktik vərdişlərə rol oyunları əsasında yiyələnmək mümkün olacaq.
Təlimlərdə gənc vəkillər, vəkilliyə namizədlər və vəkil olmaq istəyən hüquqşünaslar iştirak edə bilərlər. İştirakçılara sertifikatlar veriləcək.
Cinayət işləri üzrə təlimi hüquqşünas Şamil Paşayev, mülki işlər üzrə isə vəkil Anar Qasımlı keçirəcəklər.

The Sumgait Regional Law Office is launching a new project
Sumgait Regional Law Office launches "Lawyer Courses" project on the occasion of the 100th anniversary of Legal Profession in Azerbaijan.
APA reports that within the framework of the project, initially 4-day free trainings on "Practical skills in criminal cases" and "Practical skills in civil cases" will take place.
Trainings will be held on Saturdays and Sundays.
Criminal law training is scheduled for August 3-4, and civil law will be held on August 10-11.
The exercises will be organized on the basis of real casualties, the participants will become participants of criminal proceedings and will receive practical writing habits.
In civil cases, client acceptance, collection of evidence, preparation of the case to court, participation in the trial and etc. will be thaught. It will be possible to master practical skills based on role-playing.
Young lawyers and lawyer candidates may participate in the training. Participants will be given certificates.
Criminal defence lawyer, Shamil Pashayev, and civil defence lawyer Anar Gasimli will hold the training.