Vəkillər arasında 1-ci Cənubi Qafqaz Beynəlxalq Futbol Turnirinin açılış mərasimi keçirilmişdir
Məlum olduğu kimi, 2019-cu il Azərbaycan və Gürcüstanda vəkillik peşəsinin yaranmasının 100-cü ildönümü kimi qeyd olunmaqdadır. Bu əlamətdar hadisə ilə bağlı olaraq keçirilən tədbirlər çərçivəsində Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyası və Gürcüstan Vəkillər Kollegiyasının birgə təşkilatçılığı ilə “Vəkillər arasında 1-ci Cənubi Qafqaz Beynəlxalq Futbol Turniri”nin keçirilməsi qərara alınmışdır.
Oktyabr ayının 2-də Bakı Biznes Mərkəzində Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyasının sədri Anar Bağırov, sədr müavinləri Aydın Axundov və Pərviz Ələkbərovun, turnirin təşkilat komitəsinin, eləcə də, turnirdə iştirak edəcək komandaların nümayəndələrinin iştirakı ilə turnirin açılış mərasimi keçirilmişdir.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Vəkillər Kollegiyasının sədri Anar Bağırov ölkəmizə təşrif etmiş bütün komanda nümayəndələrini salamlayaraq, cari ilin həm Azərbaycan, həm də Gürcüstan vəkilliyi üçün xüsusi əhəmiyyət kəsb etdiyini, hər iki ölkədə bununla bağlı silsilə tədbirlər keçirildiyini, bu çərçivədə təşkil olunmuş və bu il ilk dəfə keçirilən futbol turnirinə məhz Azərbaycanın ev sahibliyi etməsindən məmnunluq duyduğunu bildirmişdir.
Gürcüstan Vəkillər Kollegiyasının icracı direktoru Giorgi Çexani də tədbirin həmtəşkilatçısı kimi qonaqları salamlayaraq, Azərbaycan Respublikasının Vəkillər Kollegiyası ilə digər sahələrlə birgə, idman sahəsində də əməkdaşlığı yüksək dəyərləndirdiyini qeyd etmişdir.
Daha sonra turnirin püşkatma mərasimi keçirilmiş, komandaların yer aldığı qruplar və növbəti günlərdə baş tutacaq oyunlar müəyyənləşmişdir.
Oktyabrın 3-6-sı tarixlərində baş tutacaq turnirdə 10 ölkədən 16 futbol komandası iştirak edəcəkdir. Qrup mərhələsinin oyunları 3-4 oktyabr, play-off mərhələsinin oyunları isə 4 və 6 oktyabr tarixlərində keçiriləcəkdir.
Qeyd olunmalıdır ki, “Vəkillər arasında 1-ci Cənubi Qafqaz Beynəlxalq Futbol Turniri” Azərbaycan Mini Futbol Federasiyası və Azfar Group şirkətinin təşkilati dəstəyi ilə keçirilməkdədir.

The opening ceremony of The 1st Southern Caucasus Lawyers International Football Tournament was held
03 October 2019    4384 share share
2019 is being celebrated as the 100th anniversary of the establishment of the legal profession in Azerbaijan and Georgia. As part of this celebration, it was decided to hold The 1st Southern Caucasus Lawyers International Football Tournament jointly organized by Azerbaijani Bar Association and Georgian Bar Association.
The opening ceremony of the tournament was held today at the Baku Business Center with the participation of Mr. Anar Bagirov, the Chairman of Azerbaijani Bar Association, Mr. Aydin Akhundov and Mr. Parviz Alakbarov, Deputy Chairmen, as well as the Organizing Committee of the tournament and the teams participating in the tournament.
Opening the event, Mr. Anar Bagirov greeted the representatives of teams and noted that this year is of particular importance to the Azerbaijani and Georgian lawyers. He expressed his pleasure that Azerbaijan hosts the tournament.
Giorgi Chekhani, Executive Director of the Georgian Bar Association, welcomed the guests as co-organizers of the event and said that he appreciates the cooperation with the Azerbaijani Bar Association in sports, as well as other fields.
Then the draw of the tournament was held, groups the teams were located and games to be played in the coming days were determined.
The tournament, which will be held from October 3-6, will be attended by 16 football teams from 10 countries. Group stage matches will be held October 3-4 and play-off matches will be held on October 4 and 6.
It should be noted that the 1st Southern Caucasus Lawyers International Football Tournament is held with the organizational support of the Azerbaijan Mini Football Federation and Azfar Group.